Στουρμ Γκρατς

Στο ντέρμπι της Αυστρίας, η Στουρμ Γκρατς ήταν καταπληκτική παίρνοντας νίκη με 3-0, στην έδρα της Ραπίντ Βιέννης. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο μέρος όπου και άνοιξαν το σκορ, στο δεύτερο μέρος «καθάρισαν την μπουγάδα» με άλλα δύο και πλέον βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στα του Europa, η ομάδα του Ιλζέρ αν και το πάλεψε, δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 1-0, στην έδρα της Μονακό.

Εκτός οι Ίνγολιτς (αμυντικός), Τρούμερ (αμυντικός) καιΜβεπού (επιθετικός).

Siebenhandl; Jager, Affengruber, Wuthrich, Dante; Hierlander, Stankovic, Kiteishvili; Sarkaria, Kuen; Yeboah

Αϊντχόβεν

Δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό πρόσωπο η Αϊντχόφεν η οποία έχασε με 2-1, στην έδρα της Βίλεμ. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο 20ο λεπτό, ισοφάρισαν με τον Ζαχάβι δέκα λεπτά αργότερα ωστόσο έδειξαν αμυντικές αδυναμίες στο δεύτερο μέρος με τον Νούνελι να καθορίζει το τελικό σκορ στο 76ο λεπτό. Η ομάδα του Σμιντ βρίσκεται πλέον στην 4η θέση δίχως να έχει πείσει με τις εμφανίσεις της. Στα της Ευρώπης, οι Ολλανδοί κατάφεραν να πάρουν βαθμό σε ένα ματς ροντέο, απέναντι στην Ρεάλ Σοσιεδάδ με 2-2.

Εκτός οι Κρίκελς (αμυντικός), Λεντέσμα (μέσος), Μαντουεκέ (επιθετικός), Σαμπό (αμυντικός) και Ντελανγκέ (τερματοφύλακας). Αμφίβολοι οι Φοφανά (επιθετικός), Σαιμπάρι (μέσος) και Σιλτ (αμυντικός).

Mvogo; Mwene, Boscagli, Obispo, Max; Sangare, Propper; Bruma, Gotze, Gakpo; Zahavi