Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στον αγώνα και έτσι η Σπόρτινγκ κατάφερε να πάρει νίκη με 2-1, στην έδρα της Σάντα Κλάρα. Απειλήθηκε ελάχιστες φορές ωστόσο δέχθηκε τέρμα από τους αντιπάλους το οποίο ήταν και η ισοφάριση μετά το γκολ του Πότε στο 20ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης, καθόρισε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση με δεύτερο δικό του προσωπικό τέρμα στο 81ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Αμορίμ βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-3 και 10 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Κουαρέσμα (αμυντικός).

Ζιλ Βιθέντε

Παρέμεινε χωρίς νίκη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Ζιλ Βιθέντε η οποία αυτή την φορά ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Πόρτο. Στόχευσε στα αδύναμα σημεία του αντιπάλου, κυρίως δηλαδή στην κούραση χωρίς να μπορέσει όμως να πετύχει κάποιο τέρμα και να πάρει κάποιον βαθμό από την αναμέτρηση. Έτσι, πλέον η ομάδα του Αλμέιδα βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 2-2 και 5 βαθμούς.