Σπαλ 2013

Πραγματικά τραγική η εμφάνιση της στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Σαμπντόρια στη Γένοβα, δέχτηκε τρία τέρματα και φυσικά δε μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι. Ευτυχώς για αυτήν η αντίπαλος της κατέβασε το ρυθμό στην επανάληψη κι έτσι ηττήθηκε μόνο με 3-0. Η ΣΠΑΛ υποχώρησε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και δείχνει σε παντελή αδυναμία να παλέψει για να αποφύγει τον υποβιβασμό στη δεύτερη κατηγορία, σενάριο που φαίνεται πραγματικά απίθανο σήμερα. Μάλιστα διαθέτει τη χειρότερη συγκομιδή εντός έδρας στη φετινή Serie A (2-3-9 με 7 under-7 over).

Tιμωρημένος ο Τσιόνεκ (Α), τραυματίες οι Βαλότι (Μ), Ντι Φραντσέσκο (Ε).

Bet Info - Σπαλ 2013

9 over στα 11 τελευταία παιχνίδια.

Ουντινέζε

Μεγάλο το σοκ που υπέστη στην εντός έδρας υποχρέωση με την Τζένοα καθώς έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της βρισκόμενη μπροστά στο σκορ με 2-0 ως το 80' χάρη στα τέρματα των επιθετικών Φοφανά και Λαζάνια. Στο τελευταίο τέταρτο όμως η Ουντινέζε δέχτηκε την ισοφάρισε σε 2-2 και σαφώς ουδόλως ικανοποιημένη έμεινε από το βαθμό της ισοπαλίας. Μόλις πέντε βαθμούς μακριά από την επικίνδυνη ζώνη οι μπιανκονέρι που θέλουν να φύγουν μακριά από την τελευταία τριάδα, μικρό όμως το μέχρι σήμερα κέρδος μακριά από το στάδιο Φρίουλι (3-3-9 με 9/15 under).

Tιμωρημένος ο Σέμα (Α), τραυματίας ο Μαντραγκόρα (Μ).