Σπαλ 2013

Τα έχει παρατήσει, όπως φάνηκε και στο Μαράσι όπου ελάχιστα έπραξε για να αποφύγει την ήττα (2-0) από την Τζένοα. Αποκαρδιωτική η εικόνα των ποδοσφαιριστών της ΣΠΑΛ που ειδικά στο δημιουργικό κομμάτι του παιχνιδιού δεν κατάφεραν να φανούν αποτελεσματικοί, τυπική διαδικασία φαίνονται οι τελευταίες αγωνιστικές καθώς πολύ σύντομα θα επισφραγιστεί και μαθηματικά ο υποβιβασμός της ομάδας στη δεύτερη κατηγορία. Ο προπονητής Ντι Μπιάτζιο έθεσε ως στόχο την αποφυγή της τελευταίας θέσης, 2-3-10 με 8/15 over το ρεκόρ στη Φεράρα.

Μπερίσα (Τ) και Βαλότι (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Σπαλ 2013

0-8 το συνολικό σε βάρος της σκορ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.

Ίντερ

Το νωχελικό της ξεκίνημα στον εντός έδρας αγώνα με την Τορίνο την έφερε πίσω στο σκορ ως το ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη οι παίκτες της μπήκαν πολύ δυναμικά και ανέτρεψαν την κατάσταση φτάνοντας στη νίκη (3-1) με τέρματα των Γιανγκ, Μαρτίνες, Γοδίν. Οι νερατζούρι έχουν πρακτικά εξασφαλίσει την παρουσία τους στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και δίνουν αγώνα για τη δεύτερη θέση της κατάταξης με τις Αταλάντα και Λάτσιο. Ιταλικά δημοσιεύματα φέρνουν τη διοίκηση να σκέφτεται να αντικαταστήσει τον Κόντε με τον Μαξ Αλέγκρι, 10-3-2 με 10/15 over το ρεκόρ μακριά από το Μιλάνο.

Τιμωρημένος ο Γοδίν (Α), τραυματίες οι Λουκάκου (Ε), Σένσι (Μ), Μπαρέλα (Μ).