Ρεάλ Σοσιεδάδ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ πήρε την έκτη συνεχόμενη νίκη της στη La Liga καθώς επικράτησε στο «Ραμόν Ντε Καράνζα» με 1-0 της Κάντιθ και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν σαφή ανωτερότητα στον αγωνιστικό χώρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ, ωστόσο είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σοσιεδάδ συνέχισε να πρωταγωνιστεί στο χορτάρι και να ψάχνει το γκολ. Αυτό ήρθε τελικά στο 66′ καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιανουζάι, ο Ισάκ με κεφαλιά έκανε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Εκτός ο χαφ Σίλβα.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

4/5 NG πρόσφατα.

Βιγιαρεάλ

Θετικός κρίνεται ο βαθμός στο πρόσφατο ματς με τη Ρεάλ (1-1) για τα «κίτρινα υποβρύχια». Το ματς ξεκίνησε με τον καταλληλότερο τρόπο για τους Μαδριλένους, όταν στο δεύτερο λεπτό ο Μαριάνο Ντίας που είχε να ξεκινήσει ενάμιση χρόνο στην ενδεκάδα, εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες Μπενζεμά, Γιόβιτς και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1. Η είσοδος στο παιχνίδι των Εστουπινιάν, Τσοκουέζε ανέβασε τους γηπεδούχους, με τον τελευταίο να κερδίζει πέναλτι από τον Κουρτουά (75’). Ο Ζεράρδ Μορένο εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1, μάλιστα ο ίδιος παίκτης έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 λίγο αργότερα, με την Βιγιαρεάλ να παίρνει την ισοπαλία από την βασίλισσα και να παραμένει από πάνω της στην βαθμολογία της La Liga.