Ρεάλ Σοσιεδάδ

Οι Βάσκοι στο προηγούμενο παιχνίδι πήραν 0-0 από την Ρεάλ και χρειάζονταν μια νίκη για να σπάσουν το ρόδι για φέτος. Έτσι, ταξίδεψαν στην έδρα της Έλτσε όπου πήραν το πρώτο φετινό τους τρίποντο με 3-0 εκτός έδρας. Η ομάδα του Ιμανόλ Αλγουαθίλ κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της για δεύτερο σερί ματς στο πρωτάθλημα και με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος να πάρει το πρώτο τρίποντο. Στο 54' ο Μίκελ Μερίνο βρήκε με καταπληκτική πάσα τον Πόρτου και εκείνος με δύσκολο διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-1 για να καθαρίσει το διπλό στο 77' χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Αντνάν Γιανουζάι για το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Λόπεθ.

Εκτός οι χαφ Σανγκαλί, Ιγιαραμέντι και ο Νταβίντ Σίλβα.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

3/4 NG πρόσφατα και ισάριθμα under.

Βαλένθια

Δεν ήταν καλή η Βαλένθια στην έδρα της Ουέσκα, είδε απέναντι μια ανταγωνιστική ομάδα και περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας. Oι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Βας και έκλεισαν με το υπέρ τους προβάδισμα το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Σιόβα να αναλαμβάνει δράση και στο 63ο λεπτό πήρε μια εκπληκτική κεφαλιά και διαμόρφωσε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.