Ρεάλ Σοσιεδάδ

Mετά τη γκέλα με την Οσασούνα, η Σοσιεδάδ ήταν απογοητευτική και στην έδρα  της Αλαβές απο την οποία και ηττήθηκε με 2-0 με κάτω τα χέρια. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έχασε σημαντικό έδαφος στη μάχη για την τέταρτη θέση ενώ μάλιστα γνώριζαν πως με νίκη θα προσπερνούσαν την Ατλέτικο Μαδρίτης στην τέταρτη θέση αλλά δεν τα κατάφεραν.  Το σκορ άνοιξε στο 56ο λεπτό ο Σάινθ ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αγκιρεγκαμπίρια. Έτσι, η Σοσιεδάδ έμεινε στους 47 πόντους και την έκτη θέση.

Τιμωρημένος ο αμυντικός Ζαλντούα. Γνωστά τα υπόλοιπα.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

5/6 under 2.5 προσφάτως.

Ρεάλ Μαδρίτης

Σπουδαία εμφάνιση και επιβλητική νίκη για τη Ρεάλ που επικράτησε εύκολα 3-0 της Βαλένθια και συνεχίζει να δίνει τη μάχη της για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ισπανίας. Το 1-0 ήρθε για την Ρεάλ από τον Μπενζεμά που ήταν σε μεγάλα κέφια στο 61ο λεπτό μετά από κάθε πάσα του Μόντριτς στον Αζάρ που πέφτοντας, έβγαλε μόνον τον Γάλλο για το 1-0.  Στο 74’ ο Μεντί έκανε ωραία ενέργεια και μετά την σέντρα του με σουτ βολέ με το αριστερό ο Ασένσιο έκανε το 2-0. Στο 87’ ο Μπενζεμά με το δεύτερο προσωπικό τέρμα, μετά από πάσα του Κροος και ασίστ του Ασένσιο με ωραίο σουτ έκανε το 3-0, αφού δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Σίλεσεν.

O αμυντικός Νάτσο, οι μέσοι Ίσκο και Λούκας Βάθκες καθώς και ο φορ Γιόβιτς θα μείνουν εκτός λόγω τραυματισμου.