Ρεάλ Σοσιεδάδ

Το γκολ του Χερμάν Σάντσεθ στο 52ο λεπτό έμελλε να είναι αυτό που θα έκρινε το ματς στο Nuevo Los Carmenes, «κόβοντας» τη φόρα της Σοσιεδάδ που με τις τελευταίες της νίκες είχε πλησιάσει την τετράδα με τη Γρανάδα να επικρατεί με 1-0.  Μέτριο παιχνίδι από τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους που καίγονταν για το τρίποντο αλλά να δυσκολεύονται υπερβολικά στη δημιουργία. Στο 52' και την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους η Γρανάδα άνοιξε το σκορ με τον Βίκτορ Ντίαθ να σουτάρει από μακριά και την μπάλα να βρίσκει στον Χέρμαν Σάντσεθ καταλήγοντας στα δίχτυα για το 1-0.

Eκτός οι αμυντικοί Μονρεάλ, Ελουστόντο, Ζαλδούα, Πατσέκο και Σόλα. Θα λείψουν οι μέσοι Γκουρίδι και Σανγκαλί ενώ υπάρχει πρόβλημα και στη θέση κάτω απ' τα δοκάρια με τον Άνχελ Μόγια να είναι απών.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

Απο τέσσερα σερί under 2.5 προσφάτως.

Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο εντός με την Ουέσκα επικρατώντας δίκαια με 4-1.Με την Μπάρτσα, μάλιστα, που τρέχει σερί 17 αήττητων αγώνων στο πρωτάθλημα, να υποδέχεται την Ατλέτικο στη Βαρκελώνη.Σε μια βραδιά που ο Μέσι έγραψε ιστορία. Συμπλήρωσε 767 συμμετοχές με τους μπλαουγκράνα σε όλες τις διοργανώσεις και έπιασε τον Τσάβι στην κορυφή των συμμετοχών όλων των εποχών στον σύλλογο. Ο Μέσι δεν θα μπορούσε να μην γιορτάσει το γεγονός με γκολ. Σημείωσε δύο τέρματα, ανοίγοντας το σκορ στο 13′ και κλείνοντάς του στο 90′. Ενδιάμεσα ο Γκριζμάν είχε σημειώσει το 2-0 στο 35′, ο Μιρ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι μείωσε σε 2-1, ενώ ο Μινγκέθα με το πρώτο γκολ στην καριέρα του είχε κάνει το 3-1 στο 53′

Σταθερά εκτός ο μπακ Ρομπέρτο, ο εξτρέμ Φατί και ο μεσοεπιθετικός Κουτίνιο. Με ενοχλήσεις ο στόπερ Πικέ.