Ρεάλ Σοσιεδάδ

Ακόμα μια γκέλα (ισοπαλία) στο πρωτάθλημα η Σοσιεδάδ που προέρχεται από το 1-1 εκτός με τη Βιγιαρεάλ και διατηρήθηκε στην 6η θέση. Το ματς άρχισε με τρομερό γκολ του Παρέχο (μακρινό σουτ) στο 3ο λεπτό. Η Σοσιεδάδ άγγιξε την ισοφάριση στο 8′ με τον Ισάκ (δοκάρι), ενώ ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης. Τελικά, ο Ισάκ στάθηκε πιο τυχερός στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς έπειτα από φάση διαρκείας, έσωσε την παρτίδα με σουτ. Μία νίκη στις 11 τελευταίες αγωνιστικές πάντως οι Βάσκοι.

Εκτός ο τιμωρημένος εξτρέμ Λε Νόρμαν.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

4/5 G/G πρόσφατα.

Κάντιθ

Το πάλεψε πολύ η Κάντιθ κόντρα στην Ατλέτικο, εν τέλει όμως δεν τα κατάφερε όπως μαρτυρά και το τελικό 2-4. Εξαιρετικό ματς με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται δύο φορές στο πρώτο μέρος και στο 50’ με πέναλτι να σημειώνουν το 1-3. Στο 71' η Κάντιθ μπήκε στο ματς ξανά μειώνοντας ενώ στο φινάλε η Ατλέτικο κλείδωσε τη νίκη. Υποχωρεί πάντως βαθμολογικά η Κάντιθ που έχει άμεση ανάγκη από βαθμούς.