Ρεάλ Σοσιεδάδ

Aήττητη στα εννιά τελευταία της παιχνίδια η Σοσιεδάδ, η οποία πρόσφατα έχει πέντε σερί ισοπαλίες. Αρνητικά ωστόσο τα τελευταία αποτελέσματα, προέρχεται απο το ισόπαλο εκτός έδρας χωρίς σκορ αποτέλεσμα με την Αλαβές. Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα, από το 60′ και μετά, η Σοσιεδάδ δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό  με αποτέλεσμα να πέσει από την κορυφή της La Liga, στο -1 από την Ατλέτικο Μαδρίτης.  Στα της Ευρώπης πάντως, κόντρα στη Νάπολι, η Σοσιεδάδ μέχρι το 91ο λεπτό ήταν εκτός συνέχειας και επέστρεφε στην Ισπανία, ωστόσο μέσα σε δύο λεπτά όλα άλλαξαν. Ο Γουίλιαν Χοσέ έκανε αυτό που η ομάδα του δεν μπορούσε σε όλο το παχνίδι καθώς, μετά από αδράνεια στην άμυνα της Νάπολι με έναν κεραυνό ισοφάρισε σε 1-1, που είχε πάρει προβάδισμα στο πρώτο μέρος με τρομερό σουτ του Ζιελίνσκι.

Εξαιρετικά αμφίβολος ο μέσος Σίλβα.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

7/8 under 2.5 πρόσφατα.

Εϊμπάρ

Ειμπαρ και Βαλένθια ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο «Ιπουρούα» στο ματς που ολοκλήρωσε τη 12η αγωνιστική της Primera Division και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει περισσότερο τις προνομιούχες θέσεις. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν για να σκοράρουν, ιδιαίτερα οι γηπεδούχοι με τα δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο και οι Λεβαντίνοι με τις αντεπιθέσεις τους, όμως δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν. Τρίτο σερί ματς που η Εϊμπάρ κρατά ανέπαφη την εστία της.