Ρεάλ Σοσιεδάδ

Μετρά πλέον 8 σερί ματς δίχως νίκη η Σοσιεδάδ σε όλες τις διοργανώσεις με δύο διαδοχικές ήττες. Αρχικά από την Μπαρτσελόνα την προηγούμενη Τετάρτη και το Σάββατο από τη Λεβάντε. Το χειρότερο για της Σοσιεδάδ είναι πως προηγήθηκε αλλά παρόλα αυτά και στις δύο περιπτώσεις δεν μπόρεσε να σώσει ούτε το βαθμό! . Κλείνει το 2020 με δύο πολύ σημαντικά παιχνίδια, το σημερινό και αυτό της ερχόμενης εβδομάδας, παραμονή Πρωτοχρονιάς, στο γειτονικό Μπιλμπάο απέναντι στην Αθλέτικ.

Εκτός ο αμυντικός Θαλντούα και ο χαφ Γιανουζάι.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

Απο τέσσερα σερί G/G πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Μεγάλη νίκη απέναντι στην δυσκολοκατάβλητη Έλτσε με 3-1, όχι και τόσο άνετα όσο δείχνει το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι, καλά στημένοι στην άμυνα, άντεξαν στην πίεση των Ροχιμπλάνκος στα πρώτα σαράντα λεπτά, αλλά λύγισαν λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (40'), όταν ο Κίεραν Τρίπιερ σέντραρε συρτά και ο Σουάρες, με ένα απαλό άγγιγμα της μπάλας, την έστειλε στο βάθος της εστίας του Έντγκαρ Μπαδία, με τον Λουισίτο να «χτυπάει» εκ νέου στο 58', όταν ο Γιανίκ Φερέιρα – Καρασκό σέντραρε συρτά. Μπορεί η Έλτσε να μείωσε, ωστόσο βγήκε μπροστά και μάλιστα με αξιώσεις για το 2-2 με τον Ντιέγο Κόστα να την τιμωρεί στο 80', όταν ο Ισπανό-Βραζιλιάνος κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ.

Δεν προλαβαίνει ο χαφ Φέλιξ, εκτός ο κίπερ Γκρίμπιτς.