Ρεάλ Σοσιεδάδ

Μεγάλο διπλό στην έδρα της Χετάφε για τη Σοσιεδάδ, που έδειξε πως τουλάχιστον στο πρωτάθλημα συνέρχεται. Με ένα γκολ στο 30ο λεπτό ο Αλεξάντερ Ισάκ έδωσε τη νίκη στην Σοσιεδάδ , με τις δυο ομάδες στην συνέχεια του αγώνα να παίζουν ισορροπημένα, αλλά να μην καταφέρνουν να βρουν εστία και με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε μια σπουδαία νίκη. Μεσοβδόμαδα πάντως στην Ευρώπη, δέχθηκε τέσσερα τέρματα απο τη Γιουνάιτεντ με την υπόθεση πρόκριση να μοιάζει χαμένη απο χέρι πλέον.

Εκτός οι αμυντικοί Θαλδούα και Ελουστόνδο,τιμωρημένος ο εξτρέμ Μπαρενετσέα. Δύσκολα ο φορ Φερνάντεθ.

Bet Info - Ρεάλ Σοσιεδάδ

4/5 G/G πρόσφατα για τη Σοσιεδάδ εκτός έδρας.

Αλαβές

Η Αλαβές προέρχεται από ήττα και κακή εμφάνιση μέσα στη Βαρκελώνη με το τελικό 5-1 από την Μπαρτσελόνα να αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του ματς. Πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 2-0, πέτυχε στο 57΄το γκολ της τιμής με τον Ριόχα και μεταξύ 75΄και 80΄έχασε κυριολεκτικά τη μπάλα δεχόμενη ακόμα τρία γκολ. Στο +1 πλέον από την επικίνδυνη ζώνη η Αλαβές.

Χωρίς σημαντικές απουσίες η Αλαβές απόψε.