Σλοβενία

Η Σλοβενία έκανε την έκπληξη στον έβδομο όμιλο και επικράτησε της πρώτης Πολωνίας με 2-0. Οι γηπεδούχοι, με μια νίκη στα τελευταία 12 παιχνίδια, απείλησαν λίγες φορές σχετικά στο ματς όμως ήταν ψυχωμένοι και αποφασιστικοί για ένα σπουδαίο τρίποντο. Την στιγμή όμως που ο αντίπαλος είχε «κατηφορήσει» το γήπεδο, οι Σλοβένοι βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν και να βρούν μάλιστα δίχτυα! Ο Ίλιτσιτς εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Στρούνα ο οποίος με σχετική άνεση πραγματοποίησε το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Οι γηπεδούχοι ήταν τυχεροί, βρήκαν δεύτερο γκολ στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό για να φτάσουν στη νίκη! Ο ίλισιτς έβγαλε ασίστ για τον Σποράρ που κατάφερε να εξουδετερώσει τον κίπερ Φαμπιάνσκι! Πλέον, Σλοβενία βρίσκεται στην τρίτη θέση με το Ισραήλ με 8 βαθμούς.

Τραυματίας είναι μόνο ο χαφ Τσερνιγκόι. Σημαντική η απουσία του αμυντικού Σκούμπιτς που αγωνίζεται στην Κόνιασπορ.

Bet Info - Σλοβενία

Τρία NG στα τελευταία.

Ισραήλ

Βαθμούς που ειχε ανάγκη και μάλιστα στην έδρα του πέταξε το Ισραήλ, που αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1 με τα Σκόπια, για την 5η αγωνιστική στον 7ο όμιλο. Έπειτα από ένα πρώτο μέρος που δεν διεκδικεί και «δάφνες ποιότητας», οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 55΄ με γκολ του Ζάχαβι. Οι Σκοπιανοί, όμως, αντέδρασαν και εννέα λεπτά αργότερα απάντησαν σε 1-1 με τον Αντέμι. Το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το τέλος καθώς παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων, τίποτα δεν μπορούσε να αλλάξει το σκορ. Το Ισραήλ έφτασε τους 8 βαθμούς, όντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας πλέον.

Μέσα ο Τιμπί (Α) που συμπεριλήφθηκε στην αποστολή ενώ θα λείψει και ο φορ Μπίτον.