Σλοβενία

Στον πλέον ανταγωνιστικό όμιλο, οι Σλοβένοι αντιμετώπιζαν τα Σκόπια με σκοπό τη νίκη που θα τους βοηθούσε στο να κρατήσουν την πρόκριση στα χέρια τους. Παρόλα αυτά όμως, οι Σλοβένοι παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και δικαίως ηττήθηκαν με 2-1. Πλέον οι Σκοπιανοί «γκρέμισαν» απο τη 2η θέση τη Σλοβενία, έστω και στην ισοβαθμία, με αποτέλεσμα τα πράγματα να είναι δύσκολα για τη συνέχεια και η νίκη μονόδρομος. Αν μπορέσει να δείξει καλά αμυντικά στοιχεία και να πάρει τους τρείς βαθμούς με την Αυστρία, τότε θα έχει θέσει σημαντική υποψηφιότητα για την πρόκριση.

Δεν κλήθηκαν οι αμυντικοί Στρούνα και Σκούμπιτς, οι χαφ Τσιριγκόι και Ρόντμαν και ο φορ Ζάχοβιτς.

Bet Info - Σλοβενία

3/4 over 2.5 προσφατα.

Αυστρία

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Αυστρία, η οποία κατάφερε να γυρίσει με ανατροπή το παιχνίδι με το Ισραήλ (3-1). Ο Ζάχαβι έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 34’ με τρομερή βολίδα, εντούτοις επτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Λατσάρο μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια. Η ανατροπή για την Αυστρία ήρθε στο 56ο λεπτό με τον Χιντερέγκερ, ενώ ο Σάμπιτζερ δύο λεπτά πριν το φινάλε έγραψε το τελικό 3-1. Βρίσκει γρήγορα ρυθμό και αυτό είναι το δυνατό της στοιχείο, το απέδειξε και με το Ισραηλ που αν και έμεινε πίσω στο σκορ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να το γυρίσει. Έχει εξαιρετικά δυνατή επίθεση που την φέρνει σε θέση να διεκδικήσει τη πρόκριση μέχρι στιγμής.

Eκτός ο χαφ Γκρίλιτς, οι στόπερ Λινχαρτ και Λάινερ.  Δύσκολα και ο Αλάμπα.