Σλόβαν Μπρατισλάβας

Δεν έδειξε καλό «πρόσωπο» στον Πειραιά η Σλόβαν Μπρατισλάβας η οποία ηττήθηκε με 3-0 για τα προκριματικά του Europa League. Δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανένα σημείο της αναμέτρησης η ομάδα του Βάις, φάνηκαν όλες οι απουσίες που υπήρξαν. Στα του πρωταθλήματος, η Σλόβαν νίκησε δύσκολα με 1-0 στην έδρα της Σέρεντ.

Εκτός παραμένουν οι Σούλα (τερματοφύλακας), Χόλμαν (μέσος), Λόβατ (αμυντικός), Αμπένα (αμυντικός) και Μεντβέντεφ (αμυντικός).

Ολυμπιακός

Έκανε το πρώτο βήμα την προηγούμενη Πέμπτη με καταπληκτικό Σισέ ο Ολυμπιακός που βρίσκεται πλέον με το 1.5 πόδι στους ομίλους του Europa League. Άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό ο Καμαρά, ο Σισέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 52ο λεπτό ενώ το αυτογκόλ του Μποζίκοβ καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το πρωτάθλημα Ελλάδας με την ημερομηνία έναρξης να αποτελεί ακόμα ερωτηματικό.

Εκτός παραμένει ο Τικίνιο (επιθετικός), έτοιμος ο Χασάν (επιθετικός) και ο Σισέ (αμυντικός). Δεν θα βρίσκονται στην αποστολή Φορτούνης (μέσος) και Σεμέδο (αμυντικός).