Σλόβαν Λίμπερετς

Ασόβαρη αμυντικά στον εντός έδρας αγώνα με τη Γιάμπλονετς, βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης από αυτογκόλ, ισοφάρισε με το εύστοχο πέναλτυ του Μαρά αλλά εν τέλει δεν απέφυγε την ήττα (1-3) που είχε ως αποτέλεσμα την υποχώρηση στην έκτη θέση του τσεχικού πρωταθλήματος και στο -9 από την κορυφή. Όσο αφορά το Γιουρόπα Λιγκ, η Σλόβαν υπέστη βαριά ήττα με σκορ 5-0 στο Σινσχάιμ από την αποψινή της φιλοξενούμενη και καλείται απόψε να βρει ένα θετικό αποτέλεσμα που θα της επιτρέψει να μείνει κοντά στην προνομιούχο δεύτερη θέση διατηρώντας ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Πρακτικά πλήρης απόψε η Σλόβαν.

Bet Info - Σλόβαν Λίμπερετς

Δέχτηκε 14 τέρματα στις 4 πιο πρόσφατες αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Χόφενχαϊμ

Πλήρωσε τις σοβαρές απουσίες αλλά και την αδυναμία της να κρατήσει το προβάδισμα που πήρε δύο φορές στο σκορ κατά τη διάρκεια του εντός έδρας αγώνα με τη Στουτγάρδη και μοιραία περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (3-3) δεχόμενη το γκολ της τελικής ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα. Γενικότερα ασταθείς οι μπλε στην εκκίνηση τους στη Μπουντεσλίγκα έχοντας συγκομιδή μόλις 8 βαθμών σε ισάριθμες αγωνιστικές, το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει με την εικόνα τους στο Γιουρόπα Λιγκ όπου μετρούν μόνο νίκες με τέρματα 11-1 και φυσικά βρίσκονται πολύ κοντά στην πρόκριση στους 32.

Μπίτσακτσιτς (Μ), Χίμπνερ (Α), Σταφυλίδης (Α) είναι εκτός, αμφίβολος ο φορ Ανταμιάν.