Σεβίλλη

Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Σεβίλλη και τέταρτη στα πέντε τελευταια. Απέναντι στη Βιγιαρεάλ αυτή τη φορά με 2-2, έκανε όμως σημαντικό βήμα για την έξοδό της στο Champions League.. Οι Σεβιλιάνοι δεν έπεισαν ανασταλτικά, ωστόσο επιθετικά είχαν τις λύσεις για να πάρουν την ισοπαλία. Μόλις στο 18' ο Πάκο Αλκάθερ άνοιξε το σκορ για τη Βιγιαρεάλ, ωστόσο ο Εσκουδέρο στο 34' έφερε το ματς στα ίσα. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του α' μέρους οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα, αυτή τη φορά με τον Πάου Τόρες. Η Σεβίλλη έγινε πιο επιθετική στην επανάληψη και στο 63' ο Μουνίρ διαμόρφωσε το 2-2.

Άπαντες μέσα στην αποστολή.

Bet Info - Σεβίλλη

3/4 no goal προσφάτως εντός.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Αποτέλεσμα που αφήνει ικανοποιημένη περισσότερο τη Βαγιαδολίδ είναι το 1-1 απέναντι στη Χετάφε αφού καταβάλει προσπάθεια παραμονής στην κατηγορία. Τα δύο τέρματα της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο τελευταίο του πεντάλεπτο. Η Χετάφε πήρε προβάδισμα στο 41ο λεπτό με σκόρερ τον Μάτα. Ο Ουνάλ εκτέλεσε πέναλτι που κέρδισε η Βαγιαδολίδ στην εκπνοή του πρώτου μέρους διαμορφώνοντας το 1-1 με το έκτο προσωπικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.