Σεβίλλη

Η Σεβίλλη κατάφερε, έστω και δύσκολα, να πάρει το τρίποντο κόντρα στην Οσασούνα με αγχωτικό τρόπο στην ένατη στροφή της La Liga. Ο Οκάμπος ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, από το σημείο του πέναλτι, στο 59ο λεπτό του αγώνα. Μάλιστα, ο Αργεντινός επιθετικός χρειάστηκε να εκτελέσει δύο φορές το πέναλτι, καθώς αποφασίστηκε επανάληψη του χτυπήματος από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Μετά απο τέσσερις αναμετρήσεις σερί είναι το πρώτο αποτέλεσμα που είναι νικηφόρο με τους Ανδαλουσιανούς να μένουν στη 12η θέση, αρκετά χαμηλά στη βαθμολογία.

Εκτός ο αμυντικός Νάβας, ο χαφ Χεσούς και ο φορ Κάρλος Φερνάντες.

Bet Info - Σεβίλλη

5/6 under 2.5 στα τελευταία ματς πρωταθλήματος για τη Σοσιεδάδ.

Θέλτα

Τέσσερις ήττες και τρείς ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος για τη Θέλτα, με πιο πρόσφατο το 1-1 απέναντι στην Έλτσε εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με πέναλτι του Φιντέλ, δείχνοντας έτοιμοι για την νίκη. Αλλά η Θέλτα έβγαλε το ένστικτο της... επιβίωσης και έτσι πίεσε για την ισοφάριση η οποία ήρθε με τον Σάντι Μίνα στο 41ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν τις φάσεις για το γκολ της νίκης αλλά αυτό δεν ήρθε και έτσι έμεινε το τελικό 1-1. Ο Όσκαρ Γκαρσία απολύθηκε, ο Κουντέτ ήρθε στον πάγκο.

Eκτός ο κίπερ Κόντε, θα απουσιάσουν και ο αμυντικός Κέβιν Βάσκες και ο φορ Μορ.