Σεβίλλη

Σε ένα κακό παιχνίδι, Σεβίλλη και Τσέλσι αναδείχθηκαν ισόπαλες, στην Αγγλία με 0-0. Καμία από τις δύο δεν έδειξε να θέλει να σκοράρει στο ματς, ελάχιστες οι πρωτοβουλίες και οι ευκαιρίες που πήραν μπροστά από τις αντίπαλες εστίες, αρκέστηκαν κυρίως στο να κρατήσουν το μηδέν στο πρωτάθλημα. Δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Λοπετέγκι, αυτή την φορά από την Ειμπάρ, εντός έδρας με 1-0. Πίεσε, το πάλεψε ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει και έτσι πλέον βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-4 και 7 βαθμούς.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Ιντρίσι (επιθετικός), Γκναγκνόν (αμυντικός) καθώς και ο σημαντικός Εσκουδέρο (αμυντικός).

(4-3-3): Μπούνου - Ακούνια, Κάρλος, Γκόμεζ, Νάβας - Ράκιτιτς, Φερνάντο, Ζόρνταν - Οκάμπος, Ντε Γιονγκ, Σούσο.

Ρεν

Δέχθηκε φάσεις στο πρώτο μέρος, «ισορρόπησε» την αναμέτρηση, προηγήθηκε ωστόσο ισοφαρίστηκε και έτσι δεν μπόρεσε να ξεκινήσει με νίκη στον θεσμό του Τσάμπιονς Λιγκ, εντός έδρας, απέναντι στην Κράσνονταρ. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το Γκιράσι με την απάντηση να έρχεται μόλις τρία λεπτά αργότερα, στο 59ο λεπτό, σε έναν αγώνα όπου το σκορ θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Στεφάν έχασε εντός έδρας με 2-1 από την Ανζέ. Ξεκάθαρα τα σημάδια κόπωσης, εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και πλέον βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 16-10 και 15 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Λεά (μέσος), ο σημαντικός Μαουασά (αμυντικός) και ο μακροχρόνιος Νιάνγκ (επιθετικός).

(4-3-3): Σαλίν - Νταλμπέρτ, Αγκουέρντ, Σίλβα, Τραορέ - Καμαβίνγκα, Νζονζί, Μπουριγκέντ - Τεριέρ, Γκιράσι, Καστίγιο.