Σεβίλλη

Με γκολ του Εν-Νεσίρι στο 83ο λεπτό, η Σεβίλλη επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Ουέσκα. Το ματς ήταν ανιαρό, οι φάσεις μπροστά από τις εστίες λίγες, όμως τελικά υπήρξε γκολ. Εννέα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, δηλαδή στο 83′, ο συνήθης Εν-Νεσίρι (5 τέρματα σε 6 ματς) βρήκε δίχτυα με πλασέ και χάρισε στη Σεβίλλη την τέταρτη διαδοχική νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Μεσοβδόμαδα με την προσοχή στραμμένη στο ντέρμπι με τη Ρεάλ, «υποτάχθηκε» εντός έδρας με 4-0 στην Τσέλσι και έμεινε δεύτερη στον όμιλο.

Τραυματίες παραμένουν ο εξτρέμ Σούσο, ο χαφ Ακούνια και ο φορ Φερνάντεθ.

Bet Info - Σεβίλλη

3/4 οver 2.5 πρόσφατα.

Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της απο την Αλαβές που της έδωσε τη χαριστική βολή δίνοντας συνέχεια στην εσωστρέφεια που βιώνει η ομάδα το τελευταίο διάστημα. Η ομάδα του Ζιντάν πλήρωσε τις πολλές και σημαντικές απουσίες της, ενόσω παρέμεινε δίχως νίκη σε 3ο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος (0-1-2)! Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, που κέρδισαν πέναλτι στο 5’, ενώ εκτέλεσε εύστοχα ο Λούκας Πέρεθ, που έγραψε το 0-1. Σαν να μην έφτανε αυτό για τους πρωταθλητές Ισπανίας, ήρθε το 0-2 στο 49’, με τον Κουρτουά να κάνει τραγικό λάθος. Το μόνο που κατάφερε η Ρεάλ ήταν να μειώσει στο 86’ με τον Κασεμίρο, σε μια φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ.

Ανέτοιμος ο Ράμος (Α), με θλάση ο Αζάρ (Ε), τραυματίες Καρβαχάλ (Α) και Βαλβέρδε (Μ).