Σεβίλλη

Η Σεβίλλη πήρε τεράστιο διπλό στην έδρα της Οσασούνα, με σκορ 0-2 νικώντας τα προβλήματα κόπωσης απο τα συνεχόμενα παιχνίδια. Ο Μπουνού κράτησε το μηδέν και στην Παμπλόνα και η ομάδα του Λοπετέγκι σε μία ακόμα επίδειξη σοβαρότητας έφτασε στο 0-2 στην έδρα της Οσασούνα. Μία κεφαλιά του Ντιέγκο Κάρλος (19’) άνοιξε τον δρόμο προς την νίκη, ο Ντε Γιονγκ στο ξεκίνημα της επανάληψης έκανε το 0-2 (49’), με την Σεβίλλη να συνεχίζει να τρέχει με σπασμένα φρένα σε μία ιστορική για την ίδια σεζόν.

Εκτός ο μπακ Ακούνια και ο εξτρέμ Οκάμπος.

Bet Info - Σεβίλλη

4/5 ΝG πρόσφατα για την ομάδα της Ανδαλουσίας.

Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα προέρχεται από ισοπαλία την προηγούμενη εβδομάδα εντός έδρας με 1-1 κόντρα στην Κάντιθ. Παρά το κίνητρο των διαδοχικών στραβοπατημάτων της ομάδας του Ντιέγκο Σιμεόνε, η Μπάρτσα δεν φρόντισε να «σκοτώσει» το ματς και το πλήρωσε πολύ ακριβά. Δημιουργώντας και χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, προηγήθηκε με πέναλτι – γκολ του Λιονέλ Μέσι (32'). Και στις καθυστερήσεις η Κάντιθ, η οποία είχε επιτεθεί από ελάχιστα έως... καθόλου, πήρε στο 88' ένα δώρο του Κλεμάν Λενγκλέ, ο οποίος έκανε πέναλτι στον Σομπρίνο, ο Άλεξ Φερνάντεθ ευστόχησε από την άσπρη βούλα και κέρασε άλλη μια απογοήτευση τη φετινή Μπαρτσελόνα.

Εκτός οι μπακ Αραούχο και Ρομπέρτο, ο εξτρέμ Φατί και ο μεσοεπιθετικός Κουτίνιο.