Σεβίλλη

Άφησε δύο βαθμούς... δώρο στο Σάντσεθ Πιθκουάν στο παιχνίδι με τη Λεβάντε (1-1) καθώς παρά το γεγονός πως χρειάστηκε να φτάσουμε στο τρία λεπτά πρίν το φινάλε για να ισοφαριστεί ενώ είχε χάσει τα... άχαστα, είδε τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν στο κόλπο έπειτα απο... αυτογκόλ που της στέρησε σημαντικούς βαθμούς. Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό με το αυτογκόλ του Ντιέγκο Κάρλος, ενώ μέχρι τότε οι Ανδαλουσιάνοι βρίσκονταν «αγκαλιά» με το 2Χ2 μετά το «restart» του πρωταθλήματος και το 2-0 επί της Μπέτις καθώς το γκολ του Λουκ Ντε Γιονγκ, όμως, στο 46΄ δεν αποδείχθηκε αρκετό.

Άπαντες παρώντες στο μεγάλο ματς με τη Μπάρτσα.

Bet Info - Σεβίλλη

3/4 goal/goal στο πρωτάθλημα προσφάτως.

Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα μπορεί να δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, αλλά έφτασε εύκολα στο τελικό 2-0 απέναντι στην Λεγκανές πετυχαίνοντας τέρμα στο 42ο λεπτό του αγώνα, ένα καθοριστικό γκολ για να «ξεκλειδωθεί» η αντίπαλη άμυνα. Η Μπαρτσελόνα παρότι είχε την κατοχή δεν μπορούσε να φτάσει εύκολα στην εστία της Λεγκανές, δεν είχε τίποτα αξιόλογο πρίν το τέρμα του Ανσού Φατί με φοβερό σουτ ενώ στο δεύτερο μέρος η Μπαρτσελόνα ήταν απόλυτη κυρίαρχος, με τον Μέσι να σκοράρει απο την άσπρη βούλα στο 69΄διατηρώντας τους «Μπλαουγκράνα» στο +2 απο τη Ρεάλ.

Τιμωρημένος ο Ουμτιτί (Α), εκτός ο φορ Ντεμπελέ.