Σεβίλλη

Ήταν κυρίαρχη απέναντι στην Γουλβς και στα τελευταία λεπτά «αποδόθηκε δικαιοσύνη» νικώντας με 1-0. Η ομάδα του Λοπετέγκι, αν και δεν μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά, κατάφερε να μην δεχθεί γκολ στο 13ο λεπτό με τον Μπόνο να αποκρούει το πέναλτι του Χιμένεθ. Από εκεί και έπειτα το ματς εξελίχθηκε σε μονόλογος για τους Ισπανούς καθώς είχαν την κατοχή, είχαν τις φάσεις και εν τέλει κατάφεραν να σκοράρουν με όμορφη κεφαλιά του Οκάμπος στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Μοναδική απουσία αυτή του σημαντικού Γκούντελτζ (μέσος).

(4-3-3): Μπόνο - Ρεγκιλόν, Κουντέ, Κάρλος, Νάβας - Μπανένγκα, Φερνάντο, Τζόρνταν - Οκάμπος, Ελ Νεσίρι, Σούσο.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Έδειξε τρομερή αστάθεια απέναντι στην Κοπεγχάγη ωστόσο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να σκοράρει το γκολ της νίκης στην παράταση και να πάρει την πρόκριση με την κανονική διάρκεια να βρίσκει ισόπαλες τις δύο ομάδες με 0-0. Το γκολ της νίκης κατάφερε να πετύχει ο Φερνάντες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 95ο λεπτό. Οι Άγγλοι, απειλήθηκαν ελάχιστες φορές ωστόσο όλες ήταν επικίνδυνες με τον Ρομέρο να είναι σε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε.

Εκτός συνεχίζουν οι Σο (μπακ) και Τζόουνς (στόπερ).

(4-2-3-1): Ρομέρο - Γουίλιαμς, Μαγκουάιρ, Λίντελοφ, Χουάν Μπισάκα - Πογκμπά, Μάτιτς - Ράσφορντ, Φερνάντες, Γκρίγουντ - Μαρσιάλ.