Σεβίλλη

Την αδικεί το τελικό αποτέλεσμα καθώς θα μπορούσε να βάλει πολλά περισσότερα γκολ αν βέβαια είχε την τύχη περισσότερο με το μέρος της. Όπως και να έχει, η Σεβίλλη έκανε το καθήκον της και πήρε τους τρεις βαθμούς, εντός έδρας απέναντι στην Ρεν με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Ντε Γιόνγκ στο 55ο λεπτό μετά από ασίστ του Ακούνια. Στα του πρωταθλήματος, αν και είχε τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση, δέχθηκε την ανατροπή, στην έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο με το τελικό σκορ να είναι 2-1. «Πληγώθηκε» ισάριθμες φορές με σέντρες που η άμυνα δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει.

Εκτός ο Ιντρισί (επιθετικός), αμφίβολοι οι Σούσο (μέσος) και Γκόμεζ (αμυντικός).

(4-3-3): Μπόνο - Ακούνια, Κάρλος, Κουντέ, Νάβας - Τόρες, Φερνάντο, Χορδάν - Χαντάντι, Ντε Γιονγκ, Οκάμπος.

Κράσνονταρ

Έδειξε ανταγωνιστικό πρόσωπο και σίγουρα το τελικό 4-0 από την Τσέλσι δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθεια των παικτών του Μουσάεφ. Μόλις στο 14ο λεπτό, ο Σαφόνοβ απέκρουσε το πέναλτι του Ζορζίνιο ωστόσο στο 37ο λεπτό έκανε λάθος υπολογισμό και δέχθηκε έτσι ένα «φθηνό» γκολ από την Οντόι. Στο δεύτερο μέρος, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με τρία γκολ στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης. Στα του πρωταθλήματος, δέχθηκε και εκεί ήττα με 2-0, στην έδρα της Γκρόζνι και πλέον, η Κράσνονταρ βρίσκεται μόλις στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-15 και 18 βαθμούς.

Σταθερά εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Καμπάλα (μέσος), Κλάεσον (μέσος), Πετρόβ (αμυντικός), Στότσι (αμυντικός) και Άρι (επιθετικός).

(4-2-3-1): Σαφόνοβ - Τσέρνοβ, Κάιο, Μαρτίνοβιτς, Σμόλνικοβ - Βιλένα, Γαζίνσκι - Ραμίρεζ, Ούτκιν, Όλσον - Μπεργκ.