Σεβίλλη

Η Σεβίλλη κατάφερε στις καθυστερήσεις να σώσει τον βαθμό στην έδρα της Βαγιαδολίδ .Η Βαγιαδολίδ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ορεγιάνα στο 43′. Η ομάδα του Λοπετέγκι ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο μέρος, απειλώντας με τον Ράκιτιτς στο 70′, ενώ στο 76′ ο Ντε Γιονγκ σημάδεψε το δοκάρι του Ρομπέρτο. Η Σεβίλλη συνέχισε να πιέζει και τελικά έφερε το ματς στα ίσα με έναν απίθανο τρόπο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ στις καθυστερήσεις, οι αμυντικοί της Βαγιαδολίδ δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα από την περιοχή τους, με αποτέλεσμα ο Μπόνο που είχε προωθηθεί, να βρεθεί στην περιοχή και με σουτ από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Μοναδικός αμφίβολος ο μπακ Βιντάλ.

Bet Info - Σεβίλλη

Απο τρία σερί under 2.5 πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Για ακόμα ένα ματς η Ατλέτικο δεν έπεισε καθόλου παίρνοντας με τα χίλια ζόρια το τρίποντο στο εντός με την Αλαβές. Μετά από ένα φτωχό πρώτο μέρος, οι ροχιμπλάνκος είδαν τον Λουίς Σουάρες να οπλίζει στην αρχή της επανάληψης (54’, 1-0) και να διώχνει το άγχος, επιτρέποντας στην ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε να γυρίσει πίσω και να κοντρολάρει το τέμπο. Οι Βάσκοι κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Όμπλακ όρθωσε το ανάστημα του στον Χοσέλου κράτησε το 1-0 (87’), επιτρέποντας στην Ατλέτικο Μαδρίτης να ανοίξει ξανά την διαφορά στο +6 από την βασίλισσα.