Σετούμπαλ

Άλλη μία ισοπαλία πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Σετουμπάλ η οποία πήρε τον ένα βαθμό στην έδρα της Μαρίτιμο με τελικό σκορ το 1-1. Ματς με πολλές φάσεις το συγκεκριμένο, αν οι δύο ομάδες ήταν πιο εύστοχες το σκορ θα είχε ξεφύγει. Οι φιλοξενούμενοι αρχικά βρέθηκαν πίσω ωστόσο κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 82ο λεπτό με τον Γκέντες. Πλέον η ομάδα του Βελάζκεζ βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 18-28 και 29 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών.

Σάντα Κλάρα

Έκανε την έκπληξη η Σάντα Κλάρα η οποία νίκησε με 3-2, εντός έδρας την Μπράγκα. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος βρέθηκαν ξανά με την «πλάτη στον τοίχο» ωστόσο εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν στο 64ο λεπτό κάνοντας την ανατροπή με τους Σαντάνα και Καρβάλιο στο 66ο και 92ο λεπτό του αγώνα. Πλέον η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-28 και 33 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός και τιμωρημένος Καρντόσο (μέσος).