Σετούμπαλ

Μετά από ένα μεγάλο σερί όπου η Σετουμπάλ είχε μόνο ισοπαλίες, ήρθε και η στιγμή της ήττας, με 3-1 στην έδρα της Μποαβίστα. Οι φιλοξενούμενοι, αν και πραγματοποίησαν φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία, είχαν ταυτόχρονα και πολλά αμυντικά κενά τα οποία τους κόστισαν. Πλέον η ομάδα του Βελάσκεζ βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-33 και 30 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών.

Ρίο Άβε

Δεν πραγματοποίησε καθόλου καλή εμφάνιση η Ρίο Άβε η οποία ηττήθηκε από την πολύ ανώτερη Μπενφίκα με 2-1. Οι γηπεδούχοι, αν και προηγήθηκαν στην αναμέτρηση, απέκτησαν αριθμητικό μειονέκτημα στο 63ο λεπτό ενώ δέκα λεπτά αργότερα έχασαν και άλλον παίκτη με κόκκινη κάρτα. Έτσι οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πολλούς κενούς χώρους καταφέρνοντας να πετύχουν δύο σημαντικά γκολ. Στην 6η θέση σταθερά η ομάδα του Καρβαλχάλ με ρεκόρ 36-28 και 41 βαθμούς.

Θα απουσιάσουν οι σημαντικοί και τιμωρημένοι Ελμουστράτι (μέσος), Φιγκέιρας (αμυντικός) και Σάντος (μέσος).