Σετούμπαλ

Αναμενόμενη εκτός έδρας ήττα για την Σετουμπάλ με 2-1 εναντίον της ποιοτικής Μπράγκα. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι όμως ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να ισοφαρίσουν δύο λεπτά αργότερα με τον Μπέσα να χρίζεται σκόρερ. Στην συνέχεια όμως η Μπράγκα έδειξε την ποιότητα που έχει και πέτυχε εκ νέου γκολ πάλι με τον Σόουζα στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκανα κυρίως διαχείριση του χρόνου και έτσι το ματς δεν είχε άλλα γκολ. Η Σετουμπάλ βρίσκεται πλέον στην 9η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 11-10 και 11 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Φεϊρένσε

Ήττα και για την Φεϊρένσε εντός έδρας εναντίον της Τοντέλα με 2-4. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από νωρίς στον αγώνα και πιο συγκεκριμένα μόλις στο 7ο λεπτό για να ισοφαρίσουν στο 38’ με πέναλτι του Εντίνιο. Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους οι οποίοι βρήκαν σκορ στο 54ο λεπτό, στο 71ο και στο 84ο. Το γκολ του Σίλβα στο 66ο λεπτό για τους γηπεδούχους δεν άλλαξε τίποτα υποχρεώνοντας την Σετουμπάλ σε ντροπιαστική εντός έδρας ήττα. Στην 14η θέση της βαθμολογίας η Φεϊρένσε με ρεκόρ 6-9 και 9 βαθμούς.