Σετούμπαλ

Απρόσμενη ήττα με 1-0 δέχθηκε η Σετουμπάλ, στην έδρα της Άβες. Οι φιλοξενούμενοι, παρότι πραγματοποίησαν αρκετές φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία, στάθηκαν άτυχοι καθώς ο Βαλιέντε αστόχησε από το σημείο του πέναλτι στο 7ο λεπτό. Δεν κόστισε η ήττα για την ομάδα του Βίντιγκαλ καθώς συνεχίζει να βρίσκεται στο +3 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό με ρεκόρ 24-41 και 30 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Φαμαλικάο

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Φαμαλικάο, εντός έδρας με αντίπαλο την Μπενφίκα. Η ομάδα του Σούσα, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και δεν είχε τις φάσεις με το μέρος της, κατάφερε να σκοράρει με τον Γκούγκα στο 84ο λεπτό παίρνοντας έτσι τον έναν βαθμό. Έπεσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα η Φαμαλικάο με ρεκόρ 46-45 και 49 βαθμούς.