Σερβία

Εκπληκτική η πορεία της Σερβίας μέχρι στιγμής σε αυτή την προκριματική φάση καθώς έχει συλλέξει 7 πόντους σε τρεις αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Στοίκοβιτς, στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση πριν τρεις μέρες νίκησε εύκολα με 4-0 το Κατάρ σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα σκοράροντας από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Βρίσκονται ξανά στην αποστολή με την εθνική τους οι ποιοτικοί Μιλίκοβιτς-Σάβιτς (μέσος) και Μίτροβιτς (επιθετικός).

(3-5-2): Ραίκοβιτς - Μιλένκοβις, Μίτροβιτς, Πάβλοβιτς - Ράντονιτς, Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Γκούντελι, Μαξίμοβιτς, Κόστιτς - Τάντιτς, Μίτροβιτς.

Λουξεμβούργο

Άκρως ανταγωνιστική εμφάνιση πραγματοποίησε το Λουξεμβούργο, την Τετάρτη όπου και κατάφερε να νικήσει με 2-1, εντός έδρας το Αζερμπαϊτζάν. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Πίντο στο 8ο λεπτό ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκεζ διπλασίασε τα τέρματα για την εθνική του. Στο δεύτερο μέρος, η «αρμάδα» του Χολτζ έκανε διαχείριση του σκορ παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο που την φέρνει στην 3η θέση του ομίλου.

Επιστροφή για τον τιμωρημένο Σανότ (αμυντικός).

(3-4-1-2): Μορίς - Σανότ, Γιάνς, Μαχμούτοβιτς - Τιλ, Μάρτινς, Μπαρέιρο, Γκονσάλβες - Τιλ - Ροτρίγκες, Σινάνι.