Σεντ Τζόνστον

Πολύ σημαντική νίκη με 2-1 κατάφερε να πάρει η Σεντ Τζόνστον, στην έδρα της Κιλμάρνοκ. Οι φιλοξενούμενοι, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 61ο λεπτό, εκμεταλλεύτηκαν άριστα το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν δύο λεπτά αργότερα κάνοντας την ανατροπή με τους ΓουόθερΣπουν και Ο' Χάλοραν στο 85ο και 94ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον η ομάδα του Ντάβιντσον βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-5 και 4 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Αμπερντίν

Μετά τα κρούσματα κορονοϊού που υπήρξαν στην λίγκα, η Αμπερντίν έχει να αγωνιστεί από την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος, που διεξήχθη την 1η Αυγούστου και είχε δεχθεί την ήττα με 1-0 από την Ρέιντζερς. Όλη αυτή η αποχή προκλήθηκε από τους παίκτες της ομάδας καθώς ένας αριθμός, οχτώ στο σύνολο, «έσπασε» την καραντίνα και βρέθηκε σε μπαρ της περιοχής από όπου προέκυψαν συνολικά 30 κρούσματα. Η ομάδα του ΜακΚίνες καλείτε να αγωνιστεί έχοντας ένα σύνολο παικτών με μικρό αριθμό προπονήσεων όλο αυτό το διάστημα.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Ράιτ (επιθετικός).