Σεντ Μίρεν

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Σεντ Μίρεν, εντός έδρας με 3-0 απέναντι στην Χιμπέρνιαν. Παρότι πραγματοποίησαν πολλές φάσεις οι γηπεδούχοι, δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα ενώ «προδόθηκαν» από τα αμυντικά τους κενά που τους κόστισαν τρία τέρματα. Πλέον η ομάδα του Γκούντγουιν βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-8 και 7 βαθμούς.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Φλιν (μέσος) και Μαγκένις (μέσος).

Σέλτικ

Άλλη μία άκρως πειστική εμφάνιση πραγματοποίησε η Σέλτικ η οποία νίκησε με 5-0 στην έδρα της Ρος Κάουντι. Προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Έντουαρντ ενώ ο Αγιέτι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 20 λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων με τους Ντάφι, Άγερ και Κλιμάλα να σκοράρουν επίσης και την ομάδα του Λένον να βρίσκεται πλέον στην 3η θέση με ρεκόρ 15-2 και 13 βαθμούς, με δύο ματς λιγότερα.

Εκτός θα μείνουν οι σημαντικοί Μπίτον (μέσος), Μπολινγκολί (αμυντικός), Γκριφθς (επιθετικός), Τζόνσον (μέσος) και Ρόγκιτς (μέσος).