Σεντ Μίρεν

«Πικρή» ήττα με 5-0 στην έδρα της Σέλτικ δέχθηκε η Χαρτς. Δεν κατάφερε ποτέ να παρουσιάσει ανταγωνιστικό πρόσωπο στην αναμέτρηση δεχόμενη πέντε γκολ χωρίς να αντιδράσει. Κάκιστη επιθετικά η ομάδα του Γκούτγουιν, βρίσκεται πλέον στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 23-41 και 26 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο καινούργιο πρόβλημα τραυματισμού πέρα των μακροχρόνιων.

Χαρτς

Τον βαθμό της ισοπαλίας κέρδισε η Χαρτς, εντός έδρας απέναντι στην Μάδεργουελ με 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 21ο λεπτό, κατάφερε να βρει αντίδραση με τον Ουάσινγκτον να σκοράρει στο 39ο λεπτό. Σταθερά στην τελευταία θέση βρίσκεται η ομάδα του Στέντελ με ρεκόρ 31-51 και 23 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι αναπληρωματικοί Μπράντον (αμυντικός), Χόλαντ (μέσος), Σούταρ (μέσος) και Χάρινγκ (αμυντικός).