Σέλτικ

Πριν τη διακοπή είχε υποστεί την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα κόντρα Λίβινγκστον, ωστόσο στην επιστροφή της φρόντισε να ξεσπάσει, συντρίβοντας με 6-0 εντός έδρας τη Ρος Κάουντι. Με το τρίποντο αυτό η ομάδα του Λένον παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, όμως έχει αποκτήσει συγκάτοικο σε αυτή τη μισητή της αντίπαλο Ρέιντζερς. Στο Γιουρόπα Λιγκ κατάφερε στην τελευταία της αναμέτρηση να πάρει μία άτυπη ρεβάνς από την Κλουζ επικρατώντας με 2-0 εντός έδρας, και με το τρίποντο αυτό βρίσκεται στην κορυφή του ομίλους έχοντας 4 βαθμούς.

Εκτός ο Ντσαμ.

Bet Info - Σέλτικ

Έχει βρει δίχτυα στις 16 από τις 17 αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις.

Λάτσιο

Από την κόλαση βρέθηκε εν μέρη στον παράδεισο στο πρώτο της ματς μετά τη διακοπή, αφού είδε την Αταλάντα να προηγείται με 3-0 στο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη αντέδρασε και τελικά απέσπασε την εντός έδρας ισοπαλία με 3-3. Αυτή ήταν η 2η διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα του Ιντζάγκι, η οποία συμπλήρωσε 3 αγωνιστικές αήττητη και βρίσκεται στο -4 από την πρώτη 4άδα. Στα του Γιουρόπα Λιγκ στο τελευταίο της παιχνίδι μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη Ρεν, όμως έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1, και πλέον έχοντας 3 βαθμούς συγκατοικεί στη 2η θέση μαζί με την Κλουζ.

Εκτός ο τιμωρημένος Μάρουσιτς, ενώ θα προφυλαχτεί ο Λουίς Αλμπέρτο.