Σέλτικ

Παρότι ήταν κυρίαρχη στην αναμέτρηση, η Σέλτικ δεν μπόρεσε να κερδίσει το ματς στην Κοπεγχάγη αλλά αρκέστηκε στο ισόπαλο 1-1. Προηγήθηκε μόλις στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, συνέχισε να πιέζει με την ισοφάριση να έρχεται σε ανυποψίαστη φάση στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό. Λίγο έλειψε να φύγει και ως ηττημένη με τον Στάγκε ωστόσο να αστοχεί από την άσπρη βούλα στο 79ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Λένον νίκησε εύκολα με 3-1, εντός έδρας την Κιλμάρνοκ και συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Εκτός ο βασικός και τιμωρημένος Κρίστιλ (μέσος) καθώς και ο ημιβασικός Τζόνστον (μέσος).

(3-5-2): Φόρστερ - Σιμούνοβιτς, Χούλιεν, Άγιερ - Τέιλορ, Ντσαμ, Μπράουν, ΜακΓκρέγκορ, Φόρεστ - Έντουαρντ, Γκρίφινς.

Κοπεγχάγη

Τρομερά τυχερή αλλά και άτυχη την ίδια στιγμή στάθηκε η Κοπεγχάγη, εντός έδρας απέναντι στην Σέλτικ. Κατάφερε να αφήσει «ανοιχτούς λογαριασμούς» ενόψει επαναληπτικού με το 1-1  στην Δανία. Πιέστηκε και απειλήθηκε πολλές φορές, έχασε ωστόσο πέναλτι στο 79ο λεπτό που θα μπορούσε να της δώσει μέχρι και την νίκη σε ένα ματς όπου ο αντίπαλος ήταν σαφώς ανώτερος. Στα του πρωταθλήματος, η «αρμάδα» του Σολμάκεν συνέχισε να αγνοεί την νίκη καθώς στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση πήρε έναν βαθμό από την έδρα της Σίλκεμποργκ.

Εκτός οι σημαντικοί Μποίλεσεν (μέσος), Μουντράζιτσα (μέσος), Φίσερ (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Γουίντ (επιθετικός).

(4-4-2): Τζόνσον - Οβιέδο, Νέλσον, Σίγκουρντσον, Βαρέλα - Γένσεν, Ζέκα, Στάγκε, Μπίελ - Σάντος, Ντογέ.