Σέλτικ

Ευνοϊκό αποτέλεσμα κατάφερε να πάρει στον πρώτο επαναληπτικό του Τσάμπιονς λιγκ η Σέλτικ απέναντι σε μία καλά οργανωμένη ομάδα. Η ομάδα του Λένον μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Φόρεστ στο 37ο λεπτό. Στην συνέχεια είχε κάποιες ευκαιρίες να πάρει το προβάδισμα αλλά ο τερματοφύλακας Αρλάουσκις βρισκόταν σε εξαιρετική μέρα. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, οι Σκωτσέζοι νίκησαν εμφατικά σε μία δυνατή έδρα όπως αυτή της Μάδεργουελ με 5-2.

Σταθερά εκτός οι Εμπουέ (μέσος) και Χένρι (μέσος), αμφότεροι παίκτες που προέρχονται από τον πάγκο.

(4-3-1-2): Μπέιν – Μπολινγκόλι, Σιμούνοβιτς, Αμπντ Ελχαμέντ, Ατζέρ – ΜακΓκρέγκορ, Μπράουν, Φόρεστ – Κρίστι – Μόργκαν, Εντουάρντ.

Κλουζ

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, Κλούζ και Σέλτικ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στην Ρουμανία. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ροντόν στο 28ο λεπτό βάζοντας έτσι γερές βάσεις για ενδεχόμενο προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού. Παρόλα αυτά, ισοφαρίστηκαν στο 37ο λεπτό ενώ στο δεύτερο ημίχρονο δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία της ομάδας από την Σκωτία. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η ομάδα του Πετρέσκου νίκησε εύκολα με 3-0, εντός έδρας την αδύναμη Χερμανστάντ.

Μοναδικός απών από την αναμέτρηση ο σημαντικός Κούλιο (μέσος).

(4-4-2): Αρλάουσκις – Καμόρα, Μπούρκα, Βινίσιους, Σούσιτς – Ντζόκοβιτς, Μπορντεανού, Αουρέλιο, Ντέακ – Ομράνι, Ροντόν.