Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πανηγυρίσει νίκη απέναντι στην Γουλβς, εντός έδρας με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση κατάφερε να πετύχει ο Ίγκαν με όμορφη κεφαλιά στο 93ο λεπτό. Ο Ιρλανδός αμυντικός σκοράρει για δεύτερο σερί παιχνίδι, η ομάδα του Γουάιλντερ βρίσκεται πλέον στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-33 και 51 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι σημαντικοί Φλεκ (μέσος), Κλαρκ (αμυντικός) και Φρίμαν (αμυντικός).

Τσέλσι

Αγχωτική νίκη με 3-2 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να πάρει η Τσέλσι. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν αρχικά το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Ζιρού ενώ ο Πούλισικ με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με την μείωση ωστόσο να έρχεται εφτά λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο μέρος, οι «μπλε» πίεσαν και σκόραραν με τον Έιμπραχαμ με την μείωση ωστόσο να έρχεται ένα λεπτό αργότερα στο 72ο λεπτό. Σωτήριο τάκλιν του Ζουμά στο τέλος της αναμέτρησης χάρισε ουσιαστικά τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Λάμπαρντ που βρίσκεται πλέον στην 3η θέση με ρεκόρ 63-46 και 60 βαθμούς.

Εκτός ο ημιβασικός Τομόρι (αμυντικός), αμφίβολοι οι σημαντικοί Καντέ (μέσος) και Κόβασιτς (μέσος). Πρόβλημα τραυματισμού προέκυψε και με τον σημαντικό Γκίλμουρ (μέσος) που αναμένεται να χάσει μεγάλο μέρος της χρονιάς.