Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Επιστροφή στα τρίποντα για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με 2-1 εντός έδρας απέναντι στη Γουέστ Μπρομ. Βρέθηκε πίσω στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ωστόσο δεν το έβαλε κάτω φτάνοντας στην ανατροπή στο δεύτερο μέρος με τα γκολ των Μπογκλ και Σαρπ στο 56ο και 73ο λεπτό. Εξαιρετικός ο Μπάσαμ ο οποίος έλεγξε πλήρως όλη την δεξιά πλευρά, ωστόσο παρά το τρίποντο, η ομάδα του Γουάιλντερ εξακολουθεί να βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-35 και 11 βαθμούς, στο -11 από την σωτηρία και την 17η θέση.

Θα απουσιάσουν οι σημαντικοί Μπέργκε (μέσος), Ο'Κόνελ (αμυντικός) και Ρόμπινσον (αμυντικός). Αμφίβολοι οι Μπάλντοκ (αμυντικός) και Στίβενς (αμυντικός) ενώ δεν θα αγωνιστεί ο Αμπαντού (μέσος) ο οποίος είναι δανεικός από την Τσέλσι.

Τσέλσι

Το Λονδίνο «βάφτηκε» μπλε καθώς η Τσέλσι ήταν η μεγάλη νίκητρία, στην έδρα της Τότεναμ με 1-0. Πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο μέρος από όπου και προήλθε το μοναδικό γκολ του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζορζίνιο στο 24ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Τούχελ κλείστηκε για τα τελευταία λεπτά στην άμυνα της, δέχθηκε φάσεις που ωστόσο δεν «κόστισαν». Ανέβηκαν στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα οι «μπλε» με ρεκόρ 36-25 και 36 βαθμούς.

Χάβερτζ (μέσος) και Ζούμα (αμυντικός) είναι αμφίβολοι, θα απουσιάσει ο βασικός Σίλβα (αμυντικός) ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο παιχνίδι λόγω προβλήματος τραυματισμού.