Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Ήττα και αποκλεισμό από την συνέχεια του κυπέλλου δέχθηκε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με 2-1 εντός έδρας από την Άρσεναλ. Πλήρωσαν την αστάθεια της άμυνας τους για ακόμα μία φορά οι «λεπίδες» που δέχθηκαν το γκολ που έκρινε το ματς στο 91ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Γουάιλντερ ηττήθηκε και πάλι με 3-0 αυτή την φορά στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μην μπορώντας να φανεί ανταγωνιστική σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Πλέον η ομάδα του Άγγλου κόουτς βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-31 και 44 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Λούντστραμ (αμυντικός) και Ο'Κόνελ (αμυντικός).

Τότεναμ

Νίκη μετά από πολλές αγωνιστικές κατάφερε να πάρει η Τότεναμ, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στην αδύναμη Γουέστ Χαμ. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Σούτσεκ με αυτογκόλ στο 64ο λεπτό ενώ ο Κέιν έδωσε το τελειωτικό χτύπημα με όμορφο τελείωμα στο 82ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Μουρίνιο βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολοιγκού πίνακα με ρεκόρ 50-41 και 45 βαθμούς ενώ έχει και ματς λιγότερο σε σχέση με Γουλβς και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Τανγκαγκά (αμυντικός), Πάροτ (μέσος) και Φόιθ (αμυντικός).