Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Ήττα με 1-0 για την Σέφιλντ στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ. Οι φάσεις ήταν μοιρασμένες για τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να βρουν το γκολ της νίκης στο 69ο λεπτό με σκόρερ τον φορμαρισμένο Γκράμπαν. Έτσι η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ συμπλήρωσε τρία ματς στα οποία δεν μετράει νίκη και αυτό είναι κάτι που την έχει ρίξει από την κορυφή της βαθμολογίας. Πλέον βρίσκεται στην 3η θέση με ρεκόρ 27-19 και 29 βαθμούς.

Εκτός ο Ντάφι.

Σέφιλντ Γούενσντεϊ

Ταπεινωτική εντός έδρα ήττα για την Σέφιλντ Γουέντζντεϊ η οποία έχασε στην έδρα της με 4-0 από την φορμαρισμένη Νόριτς. Από την αρχή το ματς δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους. Συνεχή πρέσινγκ από τα «Καναρίνια» με πολλές χαμένες ευκαιρίες. Εν τέλει οι φιλοξενούμενοι αφού είχαν χαμένο πέναλτι το πρώτο ημίχρονο, άνοιξαν το σκορ στο 51ο λεπτό με τον συνήθης ύποπτο Πούκι. Έπειτα ακολούθησαν αλλά τρία γκολ με το τελικό 0-4 να δημιουργεί γκρίνια στην κερκίδα των γηπεδούχων. Πλέον η Σέφιλντ Γουέντζντεϊ βρίσκεται στην 17η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 21-30 και μόλις 19 βαθμούς έπειτα από 16 αγωνιστικές.