Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Ηρωική έξοδος για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» καταφέρνοντας να πάρει την ισοπαλία με 2-2 από την Τσέλσι. Οι φιλοξενούμενοι «πλήρωσαν» την αδράνεια της άμυνας στο πρώτο ημίχρονο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με δύο γκολ στην «πλάτη». Στο δεύτερο μέρος, το γρήγορο γκολ του Ρόμπισον έδωσε ελπίδες με το αυτογκόλ του Ζουμά στο 89ο λεπτό να δίνει αυτό που δικαιούνταν οι «λεπίδες». Στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Γουάιλντερ με ρεκόρ 5-5 και 5 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο σημαντικός Μπράιαν (αμυντικός).

Σαουθάμπτον

Δεύτερο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα για την Σαουθάμπτον. Αυτή την φορά πανηγύρισε την ισοπαλία με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην ποιοτική Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, δεν το έβαλαν κάτω ισοφαρίζοντας με τον Βέστεργκαρντ στο 58ο λεπτό. Μάλιστα, οι «άγιοι» δέχθηκαν και κόκκινη κάρτα στο 73ο λεπτό χωρίς ωστόσο να «πληρώσουν» τα «σφυροκοπήματα» των παικτών του Σόλσκιερ. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Χάσενχαλτ με ρεκόρ 4-6 και 4 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Ντανσό (μέσος) και Ρέντμοντ (μέσος).