Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και για τον θεσμό του κυπέλλου η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ καθώς προκρίθηκε στα πέναλτι έναντι της Ρέντινγκ και ενώ η κανονική διάρκεια βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Στα του πρωταθλήματος, οι «λεπίδες» αν και πραγματοποίησαν φάσεις, «κόλλησαν» στο 1-1 έναντι της Μπράιτον με τον Στίφενς να είναι ο σκόρερ του μοναδικού γκολ των γηπεδούχων στο 26ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Γουάιλντερ βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-25 και 40 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Νόριτς

Τεράστια πρόκριση επί της Τότεναμ στα πέναλτι κατάφερε να πανηγυρίσει η Νόριτς, στον θεσμό του κυπέλλου Αγγλίας με τον Κρούλ να είναι πάλι ο παράγοντας Χ της ομάδας πραγματοποιώντας δύο πολύ σημαντικές αποκρούσεις. Στα του πρωταθλήματος, τα «καναρίνια» δεν φαίνεται να το βάζουν κάτω σε ότι αφορά την σωτηρία καθώς στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση νίκησαν με 1-0 την Λέστερ χάρις σε γκολ του Λιούις στο 70ο λεπτό. Σταθερά ωστόσο παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Φάρκε με ρεκόρ 25-51 και 21 βαθμούς.

Σταθερά εκτός παραμένουν οι ημιβασικοί Ερνάντεζ (αμυντικός), Μπιράμ (αμυντικός) και Ζίμερμαν (αμυντικός)  καθώς και οι αναπληρωματικοί Φάχρμαν (τερματοφύλακας) και Κλόσε (αμυντικός).