Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αυτή την φορά στην έδρα της Γούλβε με 1-1. Αν και προηγήθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μουσέτ, έδωσε χώρο στους γηπεδούχους έτσι ώστε να απειλήσουν δεχόμενη την ισοφάριση στο 64ο λεπτό με τον Ντόχερι. Πλέον η ομάδα του Γουάιλντερ βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-13 και 19 βαθμούς.

Δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού για το επερχόμενο παιχνίδι.

Νιούκαστλ

Εκμεταλλεύτηκε σωστά τους κενούς χώρους που άφησε η Μάντσεστερ Σίτι και έτσι η Νιούκαστλ κατάφερε να πάρει σημαντική εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στους πρωταθλητές. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δις στην αναμέτρηση με την απάντηση και στις δύο περιπτώσεις να είναι άμεση, πρώτα με τον Βίλεμς στο 25ο λεπτό και στην συνέχεια με όμορφο σουτ του Σέλβι στο 88ο λεπτό αφού είχε προηγηθεί φοβερό τέρμα του Ντε Μπρούινε στο 82ο λεπτό του αγώνα. Στην 14η θέση πλέον βρίσκεται η ομάδα του Μπρούς με ρεκόρ 13-22 και 16 βαθμούς.

Λασέλις (αμυντικός), Ρίτσι (μέσος) και Κάρολ (επιθετικός) αναμένεται να είναι τρεις σημαντικές απουσίες για τον Άγγλο κόουτς.