Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αυτή τη φορά με 1-0, στην έδρα της Φούλαμ. Απείλησε ελάχιστα στην αναμέτρηση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθει στο 61ο λεπτό όταν και ο Λούκμαν ξεκίνησε ένα σλάλομ βρισκόμενος ανενόχλητος μέσα στη μεγάλη περιοχή. Σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζουν να βρίσκονται οι «λεπίδες», με ρεκόρ 15-41 και 11 βαθμούς. Πλέον το έργο της ομάδας του Γουάιλντερ είναι πολύ δύσκολο καθώς η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απέχει 14 βαθμούς από τη σωτηρία.

Εκτός οι σημαντικοί Μπάσαμ (αμυντικός), Μπέργκε (μέσος), Ρόντγουελ (μέσος), Μουσέτ (επιθετικός), Ρόμπινσον (αμυντικός), Ίγκαν (αμυντικός), Ο'Κόνελ (αμυντικός) και Μπογκλ (αμυντικός).

Λίβερπουλ

Εντός έδρας ήττα σοκ για τη Λίβερπουλ, στο ντέρμπι της πόλης με 2-0 από την Έβερτον. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με τον Ριτσάρλισον, η ομάδα του Κλοπ αρκέστηκε στο να έχει σε όλη τη διάρκεια του αγώνα άσκοπα την μπάλα στην κατοχή της. Στο 83ο λεπτό, σε μία αντεπίθεση των «ζαχαρωτών», ο Άαρνολντ έκανε φάουλ εντός περιοχής το οποίο και μετέτρεψε σε γκολ, από τα έντεκα βήματα, ο Σίγκουρντσον. Πλέον, οι «ρεντς» βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 45-34 και 40 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Μίλνερ (μέσος), Ζότα (επιθετικός) και Φαμπίνιο (μέσος). Σίγουρα εκτός οι Γκόμεζ (αμυντικός), Φαν Ντάικ (αμυντικός), Μάτιπ (αμυντικός) και Χέντερσον (μέσος) ενώ δεν γνωρίζουμε αν θα είναι έτοιμος να αγωνιστεί ο Άλισον (τερματοφύλακας) ο οποίος έχασε τον πατέρα του πριν λίγες ημέρες.