Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Άλλη μία ήττα δέχθηκε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αυτή την φορά με 1-0 στην έδρα της Άστον Βίλα. Η ομάδα του Γουάιλντερ έμεινε με δέκα παίκτες από το 12ο λεπτό έπειτα από ανόητο φάουλ του Ίγκαν. Από εκεί και έπειτα έδωσε την κατοχή στον αντίπαλο δίχως να απειληθεί, χάνοντας μάλιστα και πέναλτι στο 36ο λεπτό με τον Λούνστραμ. Στο δεύτερο μέρος το αριθμητικό μειονέκτημα κόστισε καθώς έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κονσά με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 63ο λεπτό.

Εκτός ο βασικός Ίγκαν (αμυντικός) και ο αναπληρωματικός Μουσέτ (επιθετικός).

Λίντς

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Λιντς, αυτή την φορά με 4-3, εντός έδρας απέναντι στην Φούλαμ. Εκπληκτική για ακόμα μία αγωνιστική -επιθετικά- η ομάδα του Μπιέλσα, πολλά τα κενά που αφέθηκαν στην άμυνα που παραλίγο μάλιστα να κοστίσουν. Σκόραραν οι Κόστα, Κλιχ και Μπάμφορντ, αποκτήθηκε ο Γιορέντε με σκοπό να βοηθήσει στο αμυντικό κομμάτι την ομάδα του Αργεντινού κόουτς.

Εκτός οι σημαντικοί Χερνάντεζ (μέσος), Μπεράρντι (αμυντικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Φόρσοου (μέσος).