Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Χωρίς να έχει κανένα απολύτως κίνητρο, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε με 4-0 στην έδρα της Τότεναμ. Δεν μπόρεσε να είναι απειλητική σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, αδιαφόρησε για το ματς και το «πλήρωσε» με τέσσερα γκολ. Σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Χέκινγκμπότομ με ρεκόρ 18-60 και 17 βαθμούς. Οι «λεπίδες» ήδη σχεδιάζουν την επόμενη χρονιά που θα τους βρει στην Championship.

Εκτός παραμένουν οι ΜακΜπέρνι (επιθετικός), Ο'Κόνελ (αμυντικός) και Σαρπ (επιθετικός).

Κρύσταλ Πάλας

Άντεξε για 57 λεπτά η Κρίσταλ Πάλας η οποία δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Μάντσεστερ Σίτι. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν σωστή άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, μία αδράνεια έφερε το γκολ στο 57ο λεπτό ενώ δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με τον Τόρες. Σταθερά στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Χότζον με ρεκόρ 34-56 και 38 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Ζαχά (επιθετικός) και Σάκο (αμυντικός), εκτός οι Φέργκιουσον (αμυντικός), Τόμκινς (αμυντικός), ΜακΆρθουρ (μέσος) και Γουίκαμ (επιθετικός).