Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Παρότι ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, η Σέφιλντ αναδείχθηκε εν τέλει ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Μπέρνλι. Κόντρα στην ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μετά από σουτ του Ταρκόφσκι στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γουάιλντερ πίεσε περισσότερο με αποτέλεσμα να βρει το γκολ που έψαχνε με όμορφο σουτ του Ίγκαν στο 80ο λεπτό. Οι «λεπίδες» βρίσκονται σταθερά στην 8η θέση με ρεκόρ 34-33 και 48 βαθμούς.

Εκτός σταθερά οι σημαντικοί Λούνστραμ (αμυντικός), Φρίμαν (αμυντικός), Φλεκ (μέσος) και Κλαρκ (αμυντικός).

Γουλβς

Ήττα μετά από αρκετές αγωνιστικές δέχθηκε η Γουλβς, με 2-0 εντός έδρας απέναντι στην Άρσεναλ. Δεν πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση οι «λύκοι» οι οποίοι δέχθηκαν δύο γκολ που προήλθαν από αργή αντίδραση της άμυνας. Η μοναδική φάση που ξεχώρισε για τους γηπεδούχους ήταν το χαμένο τετ α τετ  στο δεύτερο μέρος από τον Τραορέ, σταθερά στην 6η θέση βρίσκεται η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος με ρεκόρ 45-36 και 52 βαθμούς.