Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Εκτός έδρας νίκη για την Σέφιλντ, εναντίον της Ρέντινγκ με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πίεζαν σε όλη την αναμέτρηση και τελικά βρήκαν σκορ στο 83ο λεπτό με γκολ του Σαρκ και στο 86ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπάλτονγκ της αναμέτρησης. Έτσι η ομάδα του Γουίλντερ ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 34-24 και 37 βαθμούς

Θα λείψουν για ακόμα μία αγωνιστική οι Γούντμπερν (μέσος) και Ράιτ (μέσος) ενώ αμφίβολος είναι ο Κλαρκ (επιθετικός).

Γουεστ Μπρομ

Έμεινε για 5ο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη η Γουέστ Μπρομ. Αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας εναντίον της Άστον Βίλα με 2-2. Η ομάδα του Μουρ βρέθηκε από νωρίς πίσω στην αναμέτρηση με τον Ελ Γκαζί να σκοράρει για τους φιλοξενούμενους στο 120 λεπτό. Ωστόσο η απάντηση ήρθε για τους γηπεδούχους με τον Γκέιλ στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο δεύτερο ημίχρονο η Άστον Βίλα πήρε εκ νέου προβάδισμα με τον Ολλανδό να σκοράρει ξανά στο 59ο λεπτό αλλά ο Ροντρίγκιεζ με σουτ έσωσε την «παρτίδα» στο 91ο λεπτό. Στην 5η θέση της βαθμολογίας η Γούεστ Μπρομ με ρεκόρ 44-30 και 36 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνουν οι Ρόμπσον Κανού (επιθετικός) και Μπάρτλει (μέσος) ενώ αμφίβολος για την αναμέτρηση είναι ο Μόρισον (μέσος).