Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Επιστροφή στις ήττες για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αυτή την φορά με 1-0 στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, απείλησε ελάχιστα με την μοναδική απειλητική ευκαιρία να είναι στο 86ο λεπτό όταν και το σουτ του Φλεκ πέρασε ελάχιστα άουτ. Θα μπορούσε να δεχθεί και άλλα γκολ ωστόσο ο Ράμσντειλ βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα κάνοντας πολλές καίριες επεμβάσεις. Σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Γουάιλντερ με ρεκόρ 12-34 και μόλις 8 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Μπέργκε (μέσος), Ρόμπινσον (αμυντικός), Ο'Κόνελ (μέσος), Στίβενς (αμυντικός) και Όσμπορν (αμυντικός).

Γουεστ Μπρομ

Άξιζε περισσότερα από την εντός έδρας ισοπαλία η Γουέστ Μπρομ, απέναντι στην Φούλαμ με 2-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, έδειξε ωστόσο χαρακτήρα πιέζοντας και δημιουργώντας φάσεις, φτάνοντας στην ανατροπή με τους Μπάρτλει και Περέιρα στο 47ο και 66ο λεπτό αντίστοιχα. Στην συνέχεια, δεν το έβαλε κάτω και συνέχιζε να πιέζει, στάθηκε όμως άτυχη καθώς στην μοναδική φάση ουσιαστικά που δέχθηκε στα τελευταία είκοσι λεπτά, ήταν και το γκολ που έφερε εν τέλει τον ένα βαθμό στην ομάδα του Άλαρνταϊς, που πλέον βρίσκεται στη 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-50 και έχοντας 12 βαθμούς.

Ερωτηματικό αποτελεί η ετοιμότητα του βασικού Ντιανγκαρά (μέσος), δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα