Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Τραγική η φετινή χρονιά για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που δεν μπορεί μέχρι στιγμής να βρει σταθερότητα και νίκες στις εμφανίσεις της. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, ηττήθηκε για ακόμα μία αγωνιστική, αυτή την φορά στην έδρα της Τσέλσι με 4-1. Άνοιξε το σκορ με όμορφο τακουνάκι ο ΜακΓκόλντρικ στο 9ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να μην κλείνουν επαρκώς τους χώρους απέναντι σε μία άκρως επιθετική ομάδα, δεχόμενη από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Σταθερά στην τελευταία θέση με μόλις έναν βαθμό βρίσκεται η ομάδα του Γουάιλντερ, με ρεκόρ 4-14.

Επιστρέφει ο Αμπαντού (μέσος) που την προηγούμενη αγωνιστική δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής, αμφίβολοι αλλά με ελπίδες να αγωνιστούν είναι οι σημαντικοί Ίγκαν (αμυντικός), Μουσέτ (μέσος), Μπρούστερ (επιθετικός), Μπέργκε (μέσος), Φλεκ (μέσος) και Στίβενς (μέσος) ενώ σταθερά εκτός παραμένει ο σημαντικός Ο'Κόνελ (αμυντικός).

Γουέστ Χαμ

Επιστροφή στα επιτυχή αποτελέσματα με έναν πολύ «επεισοδιακό» τρόπο, με 1-0 απέναντι στην Φούλαμ. Σε όλο το ματς πίεζε, και κατάφερε να προηγηθεί σουτ του Σούτσεκ εντός περιοχής στο 91ο λεπτό έπειτα από πάσα του νεοφερμένου Μπενραμά ο οποίος εφτά λεπτά αργότερα παραλίγο να γίνει μοιραίος κάνοντας πέναλτι με τον Λούκμαν ωστόσο να είναι μοιραίος και τον Φαμπιάνσκι να μπλοκάρει εύκολα. Πλέον η ομάδα του Μόγες βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-10 και έχοντας 11 βαθμούς.

Επιστρέφει ο βασικός Αντόνιο (επιθετικός), κανονικά στην αποστολή αναμένεται να βρίσκονται οι σημαντικοί Νομπλ (μέσος) και Ογκμπονά (αμυντικός), θα λείψει καθώς «χτυπήθηκε» από τον Covid-19 ο ημιβασικός Γιαρμολένκο (μέσος).